اخبار

به میزبانی مرکز 122 استان تهران

نخستین همایش سراسری مدیران مراکز ارتباط مردمی 122 و 1523 صنعت آب و فاضلاب برگزار شد

نخستین همایش سراسری مدیران مراکز ارتباط مردمی 122 و 1523 صنعت آب و فاضلاب برگزار شد
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مسئله آینده مراکز ارتباطات مردمی را بسیار مهم دانست و افزود: با توسعه ارتباطات دیجیتالی باید روش‌های برقراری ارتباط نیز توسعه یابد که استفاده از اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی می تواند ابزاری برای ارتباط با مدیران این مراکز باشد.
حمیدرضا جانباز در نخستین گردهمایی مدیران مراکز ارتباطات مردمی 122 و 1523 که به میزبانی مرکز ارتباطات مردمی 122 استان تهران در تالار آبگینه شرکت آب و فاضلاب برگزار شد با اشاره به پیشرفت‌های ایجاد شده در مراکز تماس استانی، گفت: اولین موضوعی که باید به آن در حوزه مشترکین و روابط عمومی پرداخته شود، مسئله همگونی و یکسان بودن خدمات تماس است و تجارب مثبت سازمان‌ها باید در دیگر بخش‌ها نیز تکثیر شود.

او ادامه داد: نیروی انسانی این مراکز از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و تعیین مدیران واحدهای مراکز ارتباطات مردمی و کارشناسان آن بسیار مهم است. مردم زمانی که دچار مشکل هستند با این واحدها تماس می‌گیرند و کارشناسان و همکاران در این بخش باید در وهله اول، التهاب تماس‌گیرنده را کاهش دهند. بنابراین افرادی که در این مراکز مشغول هستند باید آموزش دیده و آمادگی لازم را برای شرایط سخت داشته و همچنین از روحیه کار تیمی برخوردار باشند.

 مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: باید تجارب شرکت‌هایی که یک گام فراتر رفته‌اند را در دیگر بخش‌ها نیز تسری داد. همچنین تماس از طرف مراکز مردمی با مشترکین یکی از روش‌های توسعه این ارتباط و بسیار تاثیرگذار است و می‌توان سیستم بازخورد و رضایتمندی مشترکین را نیز در این زمینه مدنظر قرار داد.

در ادامه قائم‌مقام مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: رسالت مدیریت شهری، ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و برقراری آسایش آنان در کوتاه‌ترین زمان و با کم‌ترین هزینه است.

محمدرضا احمدنسب افزود: شرکت آب و فاضلاب استان تهران در انجام وظایف خود هرگاه از حمایت‌های مدیریت شهری و مشارکت‌های مردمی بهره‌مند شد، توانست به‌راحتی از عهده برخی تنگناها و مشکلات مالی برآید.

 احمدنسب ضمن تاکید بر حرکت به سمت کاهش فرایندهای اداری در این شرکت گفت: سامانه ۱۲۲ درگاه ارتباط دو طرفه این شرکت با مشترکان است و به منظور کاهش مراجعات حضوری مشترکان به این شرکت، علاوه بر رسیدگی سریع به حوادث فوریتی، خدمات غیرفوریتی شامل خدمات حوزه امور مشترکین نیز به صورت تلفنی در این سامانه ارائه می شود.

 او افزود: حدود ۱۵میلیون نفر به صورت ثابت و شناور ساکن استان تهران هستند، چنانچه هر شهروند تهرانی هر روز پنج نوبت شیر آب را باز کند، روزانه ۷۵ میلیون نوبت شیر آب شرب تهران باز می‌شود و مشترکان شاخص‌های کمی و کیفی آن را پایش می‌کنند.

 احمدنسب خاطرنشان کرد: بر اساس بازخورد و اطلاعاتی که توسط این سامانه از مشترکان دریافت می‌کنیم، می‌توانیم اقدامات فوریتی و اصلاحی را به نحو مطلوب‌تری به انجام برسانیم.

در این همایش جمشید قربانی مدیر مرکز ارتباطات مردمی 122 استان تهران نیز از تجارب این مرکز در گذر از بحران 97 و نقش موثر نیروی انسانی متخصص و توانمند مجموعه سخن گفت و بر نقش و تاثیر مرکز تماس به عنوان حوزه استراتژیک و نه تبعیدگاه تاکید کرد.

در پایان همایش، مدیران سامانه های 122 کشور از مرکز 122 استان تهران بازدید و از نزدیک با مراحل و روند کار آشنا شدند.

۲۹ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۳۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.